جمعه, 28 دی 1397

 

 

دومین جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان سقز برگزار شد

ضرورت رعایت حریم و بستر رودخانه ها و استعلام از آب منطقه ای قبل از صدور هرگونه مجوز توسط ادارات  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کردستان، دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان سقز در محل سالن جلسات فرمانداری و با ریاست معاون فنی و عمرانی فرمانداری و حضور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رؤسا و نمایندگان سایر ادارات عضو شورا تشکیل گردید.

در این جلسه پس از بررسی اقدامات امور منابع آب شهرستان سقز در راستای پیگیری مصوبات قبلی، جاوید مدیر امور منابع آب گزارشی از وظایف و اقدامات صورت گرفته در سال 96 در زمینه حفاظت از منابع آب، بویژه در حوزه حفاظت از رودخانه ها و نظارت بر برداشت مصالح رودخانه ای ارائه کرد.

مدیر منابع آب شهرستان سقز ضمن تشکر از پیگیری های دادستان محترم و حمایت های فرمانداری شهرستان و نیروی انتظامی، تنها راه حل موضوع رودخانه سیمینه را همکاری کلیه ادارات مرتبط و برخورد قاطع با متخلفین و صدور جریمه های متناسب با جرم دانست.

جهانی دادستان شهرستان سقز ضمن تشکر از اقدامات امور منابع آب و اداره‌ صنعت، معدن و تجارت در برخورد با متخلفین و برداشت کنندگان غیرمجاز مصالح رودخانه ای در رودخانه سیمینه و نظارت بر کارگاههای دانه بندی، یادآور شدن که دستگاه قضایی با همکاری ادارات متولی و نیروی انتظامی با متخلفین برخورد قاطع خواهد نمود و با همکاری دادستانی شهرستان بوکان نسبت به پلمپ کارگاههایی که مصالح غیرمجاز از افراد غیرمجاز خریداری می کنند، اقدام خواهد نمود.

در این جلسه پس از بحث و بررسی مقرر گردید: حفاظت از منابع آب و حریم و بستر رودخانه ها وظیفه همگانی است و همه ادارات عضو شورای حفاظت بایستی در این امر با امور منابع آب همکاری کنند. همچنین هر گونه ساخت و ساز در بستر و حریم رودخانه ها ممنوع بوده و ارگان های متولی ساخت و ساز ضروری است قبل از هر اقدامی برای دادن مجوز از امور منابع آب شهرستان استعلام نمایند.

در این جلسه همچنین تقدیرنامه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان به پاس زحمات و حمایت های دادستانی شهرستان سقز تقدیم آقای جهانی گردید.

منبع خبر: مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کردستان